DARMOWA DOSTAWA W POLSCE

Żyj w poprzek

Buty Sofix – chodźmy razem

Wychowaliśmy się w latach osiemdziesiątych. W głowach byliśmy Indianami, kowbojami i policjantami z Miami.              
W sercach mieliśmy wolność, a na nogach Sofixy. 

Nie było zajęć z baletu, chińskiego i garncarstwa. Za to wychodziliśmy na dwór, biegaliśmy wzdłuż i w poprzek. Strzelaliśmy gole do bramek, które wyznaczały drzewa i plecaki, na boiskach, które ograniczała tylko nasza wyobraźnia.

Smakowaliśmy każde słowo książek, które niosły więcej przekazu i bardziej budziły naszą wyobraźnię niż dzisiejsze VR, AR, AI i 8k. Dzięki temu nasze myśli i marzenia wzlatywały daleko ponad drzewa, na które się wspinaliśmy i balkony, z których skakaliśmy. Można nas było ostrzec, ale nie powstrzymać.

Później poszło szybko – studia, praca. Za szybko. Czasami za płasko, za cicho, za standardowo, za jednostajnie, za szaro. Dlatego postanowiliśmy coś zmienić - aby znowu żyć w poprzek. Zrobić coś, co na co dzień będzie przypominało nam o tych dawnych wartościach, wolności i zwyczajnym uśmiechaniu się.

Ta myśl brzmiała: wskrześmy Sofixy – najstarszą polską markę obuwia sportowego przeznaczonego do chodzenia na co dzień (zwanych dziś w skrócie sneakersami). Tak też zrobiliśmy. Dotarliśmy do obecnych właścicieli marki oraz do właścicieli i dyrektorów dawnych zakładów produkcyjnych Sofix, gdzie uzyskaliśmy licencje i błogosławieństwa. 

Największą wartością były jednak historie – o ludziach, którzy postanowili pójść w poprzek - robić buty, gdy naprawdę „nie było niczego”. O butach które maszerowały na nogach polskich olimpijczyków w Calgary. O butach, za których 10 par można było zostać sponsorem meczu piłki nożnej Polska-Turcja, a za 100 par przyjechał transport węgla, który ogrzał cały Radom w jedną z zim stulecia. 

Dziś Sofixy mają swój pomnik w Radomiu. Tekst na tabliczce pod rzeźbą zaczyna się od dawnego hasła reklamowego marki: „Buty Sofix dla każdego. Trwałe, modne i wygodne. I na zimę, i na lato. Chodzi syn i chodzi tato. W tym się chodzi!”

Z nie mniejszą dumą niż pierwsze Sofixy 36 lat temu, prezentujemy nowe kolekcje Sofix, wykonane w Polsce, z doskonałej jakości naturalnej skóry.:

- JAKWTEDY: kolekcja wzorowana na dawnych, klasycznych Sofixach z lat 80-tych

- NANOWO: kolekcja zaprojektowana od podstaw, minimalistyczna, z elementami nawiązującymi do znaku i charakteru marki Sofix.

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli pójdziesz z nami. W poprzek.

#ŻYJwPOPRZEK

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl